Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Liga prvaka: Dinamu bod iz Harkiva

Dinamo

PRESS:  Sport

NOGOMET

Nogometaši Dinama u Harkivu su odigrali 2:2 protiv ukrajinskog prvaka Šahtara u susretu trećega kola skupine C Lige prvaka.

U dosadašnjih deset susreta Modri nisu upisali niti jednu pobjedu. Ukupno je upisao osam poraza i dva remija uz negativnu razliku pogodaka 6-20.

...

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Konopljanke, no Modri su potom zaigrali bolje što je golom okrunio Dani Olmo zabivši u 25. minuti na asistenciju Mislava Oršića. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, a u drugom poluvremenu Dinamo stiže do prednosti. U 60. minuti Oršić je strijelac s bijele točke za vodstvo od 2:1. Pritisak domaćina urodio je golom za izjednačenje, a strijelac je bio Dodo u 75. minuti.

Vodi City s šest bodova, Dinamo i Šahtar imaju po četiri, a Atalanta je bez bodova.

U drugoj utakmici ove skupine u 21 sat Manchester City dočekuje Atalantu.

U sljedećem kolu 6. studenoga igraju Dinamo - Šahtar i Atalanta - Manchester City.

TIJEK UTAKMICE

89' - U samoj završnici susreta Olmo je bio u velikoj prilici - pogodio je desnu stativu
82' - Leovac je loptu ubacio u šesnaesterac, ali je Šahtarova obrana otklonila opasnost
75' - 2:2 - Strijelac Dodo. Izašao je jedan na jedan s golmanom i prebacio loptu preko Livakovića
68' - Ademi ne može nastaviti dvoboj, ušao je Gojak
65' - Moraes je promašio zicer
62' - Petković je u igri umjesto Gavranovića
60' - 1:2 - Oršić je bio sigurni izvođač kaznenog udarca
60' - Nakon konzultacije s VAR-om sudac je zbog prekršaja nad Gavranović dosudio kazneni udarac
57' - Tijekom izvođenja kornera domaći vratar Pjatov ružno je startao na Gavranovića i dobio žuti karton
57' - Velika šansa za Dinamo. Olmo je u šesnaestercu primio odličan pas i pucao, ali je obrambeni igrač blokirao šut. Slijedi korner
50' - Na odbijenu loptu natrčao je Olmo, no domaći vratar zadnjim snagama brani
49' - Fenomenalni prodor Oršića kroz obranu Šahtara, na kraju je pogodio vratnicu

41' –  Olmo je umalo pobjegao obrani, no nije uspio prevariti trojicu
29' - Nova dobra prilika za Dinamo, Stojanović poslao dugu loptu, domaći je igrači na vrijeme presjekli
25' - 1:1 - Strijelac OlmoOršić je asistirao Olmu, koji je u šesnaestercu primio loptu i zabio u lijevu stranu gola za izjednačenje
22' - Gužva pred golom Šahtara, Gavranović je primio odličan pas i pucao, no loptu su odbili domaći braniči
16' - 1:0 - Strijelac KonopljankaMarlos je poslao loptu koju je sjajno primio Konopljanka i zabio za vodstvo Šahtara
13' - Velika prilika domaćina. Ismaily je poslao nisku loptu u šesnaesterac koja je presječena
9' - Pjatov prekinuo Dinamov napad
6' - Stojanoviću žuti karton
1' - Konopljanka je pokušao pronaći suigrača u šesnaestercu, no Dinamovi su igrači presjekli pas