Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

EP: Preko Austrije Hrvatska korak bliže polufinalu

Rukomet

PRESS:  Sport

RUKOMET

Rukomet

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u prvom je kolu skupine I drugog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu u Beču svladala domaćina Austriju s 27-23 (13-8).

Pobjedom protiv Austrije Hrvatska je napravila korak ka polufinalu, sada ima četiri boda, kao i Španjolska koja je ranije u četvrtak svladala Češku s 31-25, dok je Austrija treća s dva boda. Češka te Njemačka i Bjelorusija, koje igraju svoj susret 1. kola drugog kruga od 20.30 sati,za sada su bez bodova. Plasman u polufinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.

...

Hrvatska je ključnu prednost u utakmici izgradila između 9. i 25. minute prvog poluvremena kada se serijom 7-1 odvojila na 10-5.

Tijekom tog razdoblja odlično je funkcionirala obrana 5-1 s Domagojem Duvnjakom kao isturenim igračem koja je natjerala Austrijance za čak devet izgubljenih lopti u prvom poluvremenu, a i doza sreće  je bila na strani hrvatske reprezentacije jer je četiri do pet šutova Austrijanaca završavalo na okviru gola.

Od tih prvih pet pogodaka Austrije čak četiri je postigao krilni igrač Robert Weber dok su njezini najbolji šuteri Mykola Bilyk i Janko Božović bili bez učinka. Bilyk je upio do odlaska na odmor postići dva gola, no prednost Hrvatske ostala je na pet razlike.

U nastavku utakmice Austrija se niti jednom nije uspjela primaknuti na manje od četiri gola razlike. Kada bi domaćini i zaprijetili približavanjem, u tome ih je s nekoliko odličnih obrana spriječio Marin Šego.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Zlatko Horvat sa šest golova, po pet su dodali Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić, dok su kod Austrije najbolji bili Robert Weber sa šest i Gerald Zeiner s četiri pogotka.

Sljedeću utakmicu Hrvatska će imati u subotu u 20.30 sati protiv Njemačke.

Tijek utakmice:

Hrvatska - Austrija 27:23

60' Završila je utakmica. Igračem utakmice proglašen je Luka Stepančić koji je postigao četiri gola!

59' Zabija Karačić novi pogodak za potvrdu pobjede.

58' Zabija Santos za Austriju, imamo igrača manje, ali četiri gola više. Gotovo je.

57' Cindrićev sedmerac sada brani Eichberger.

55' Duvnjak zabija na prazan gol, a uzvraćaju Austrijanci golom Wagnera.

54' Šipić zabija važan gol na šest minuta prije kraja.

53' Austrijanci pokušavaju se potpuno priključiti, ali sada Šego skida zicer i dolazimo do lopte.

52' Tračak nade za Austriju. Na -4 su.

51' Nakon gola Austrijanca Živkovića, Cindrić iznuđuje sedam metara, a Horvat ovoga puta promašuje.

49' Austrijanci sada ipak postižu gol, a strijelac je Jochmann. S druge strane Horvat lobom "riješava" Bauera.

46' Šego je opet onaj stari. Sada skida dva zicera u jednom napadu. Izludio je Austrijance i zaradio ovacije tribina. "Javi se, javi se" ori se dvoranom.

44' Weber zabija iz sedmerca svoj šesti gol. S druge strane kapetan Duvnjak riješava stvar u našu korist.

43' Šego je sada obranio i to vrlo važnu loptu. Naime, Cindrić je zabio za povratak na +6.

42' Zeiner se provlači s desne strane i zabija Šegi koji danas ima samo jednu obranu. S druge strane Božović radi prekršaj za isključenje. Imamo šansu odlijepiti se. Stepančić se diže "u nebesa" i zabija novi gol za Hrvatsku. 122km/h.

41' Horvat zabija za +5.

40' Fantastična akcija Hrvatske, zabija Mandić nakon što je izigrana austrijska obrana. S druge strane zabija Božović.

39' Zabio je Duvnjak za Hrvatsku te Posch za Austriju.

38' Bilyk zabija za -4.

37' Mandić sjajnom rolanom loptom vara Eichbergera.

36' Zeiner zabija novi pogodak. Hrvatska je uspavana na početku drugog dijela, nadamo se da to domaćin neće kazniti.

35' Weber zabija novi pogodak, Austrijanci su smanjili na četiri pogotka zaostatka. S druge strane Stepančić "skida paučinu".

34' Austrijanci opet zabijaju s igračem manje, a mi ne koristimo svoju priliku u napadu. Loše smo odigrali ovoga igrača više.

32' Božović zabija za Austriju s igračem manje. U nastavku Cindrić opet bježi nesretnom Herburgeru, koji ga divljački ruši i zarađuje samo dvije minute. Ovo je bilo za crveni karton! Doduše to mu je drugo isključenje. Horvat zabija sedmerac.

31' Počelo je drugo poluvrijeme. Prva je lopta za Hrvatsku. Podsjetimo, imamo igrača više. Odmah koristimo igrača više i odlazimo na najvećih +6.

Čeka se nastavak utakmice. Prema procjenama, s tribina Hrvatsku bodri više od četiri tisuće naših navijača.

Najbolji strijelac Hrvatske je Cindrić s četiri pogotka, a isto je toliko zabio Weber za Austrijance. Šego ima samo jednu obranu, a Hrvatska je primila ukupno osam golova. To dovoljno govori o kvaliteti naše obrane. Da je bilo još više mirnoće u napadu kod naših, mogli smo već u prvom dijelu riješiti pitanje pobjednika u ovoj utakmici.

30' Hrvatska ima igrača više, a dvije sekunde prije kraja probija se Cindrić i zabija. Idemo s odličnih +5 na odmor!

29' Stepančić se nebeski diže i zabija s lijeva. Udarac brzine 120km/h. S druge strane zabija Zeiner.

28' Bilyk zabio još jedan gol. Bolje da ga više ne spominjemo...

26' Cindrić prolazi 1 na 1 Herburgera koji ga brzinom ne može pratiti.

25' Bilyk, kao da smo ga prizvali, zabija prvi gol na utakmici.

22' Horvatov šut je obranjen, ali u nastavku Božović radi korake i lopta je pripala Hrvatskoj.

21' Mykola Bilyk, najbolji strijelac prvenstva, potpuno je zaustavljen, nije još zabio niti gola. Horvat realizira još jedan sedmerac.

20' Hrvatska ima drugi puta igrača više. Herbruger je hrvački s leđa srušio Šipića. Imali smo i sedmerac koji ovoga puta realizira Horvat.

19' Weber zabija četvrti gol, uz puno sreće od grede.

18' Hrvatska odlazi na četiri razlike. Zabio je Duvnjak, šut je bio 113km/h. Zabili smo pet golova za redom.

14' Brzonogi Cindrić i Karačić izluđuju Austrijance, novi je pogodak za Hrvatsku.

13' Sada Karačić prolazi kao brzi vlak i postiže novi pogodak. Opet smo se stabilizirali i dobro igramo. Vodimo 6:4.

12' Ponovno vodimo nakon pogodaka Mandića i Horvata.
10' Hrvatska je u krizi. Sada Marićev zicer brani Eichberger.

9' Weber zabija tri vezana gola, ovoga puta iz sedmerca.

8' Weber zabija s krila, ovo Šego nije mogao obraniti. U nastavku, Hrvatska gubi loptu, a isti austrijski igrač zabija za izjednačenje.

7' Hrvatska se "razletjela" po terenu, zabija sada Cindrić nakon sjajne i brze akcije.

6' David Mandić zabija iz kontre, nakon što je u akciji prije njegov šut skinuo austrijski vratar.

5' Zeiner je ostao sam kao dug na šest metara i nije imao problema svladati Šegu.

4' Prvi pogodak Hrvatske. Strijelac je Duvnjak. Austrijanci su dali našima šansu da postignu na prazan gol, ali Cindrić puca preko gola.

3' Hrvatska ima igrača više nakon prekršaja na Cindriću. Dobili smo i sedmerac koji je promašio Zlatko Horvat.

1' Austrija prva ima loptu, ali je gube.

0' Čeka se početak utakmice. Hrvatsku će s tribina Wiener Stadthallea bodriti više tisuća navijača.