Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

EP RUKOMET: Hrvatska neporažena odlazi u polufinale

Rukomet

PRESS:  Sport

RUKOMET

Hrvatska rukometna reprezentacija zaključila je drugi krug europskog prvenstva neodlučenim ishodom protiv Španjolske u Beču 22-22 (11-12) i na koncu je zbog slabije razlike pogodaka osvojila drugo mjesto, međutim i prije ove utakmice je osigurala polufinale.

Hrvatska je i bez Luke Cindrića ostala neporažena u dvoboju sa Španjolcima u čudnoj utakmici, koju su izabranici Line Červara okončali sa serijom 8-2 i imali zadnji šut za pobjedu, ali je Domagoj Duvnjak promašio.

...

Hrvatska je već dio utakmice bila na rubu poraza, u 40. minuti je gubila s čak šest razlike (12-18), međutim fantastičnom završnicom umalo je stigla do pobjede, a Španjolci su u zadnjih 15 minuta zabili samo dva gola, do čega jedan iz sedmerca.

Hrvatska je zahvaljujući četiri gola Karačića povela u 14. minuti sa 6-5,  a u 20. minuti golom Marina Šipića imamo po prvi puta dva razlike (8-6). Španjolci su iskoristili dva igrača više, napravili su seriju od 4-1 i pola minute prije kraja poluvremena opet vode (11-12).

Bilo je to poluvrijeme sa 6 obrana Marina Šege i 6 golova Igora Karačića, koji je postigao više od polovice hrvatskih golova, a Španjolci, najefikasnija momčad prvenstva, limitirani su na svega 12 pogodaka.

Španjolci su bolje započeli drugi dio i s tri pogotka po prvi puta došli na 4 razlike (15-11), a s promašenim sedmercem Horvata ta prednost ide na velikih 18-12 i seriju Španjolaca od 6-1.

To je prelomilo utakmicu, a Červar je u igru ubacio Matanovića Hrstića, a ta postava je došla na "minus 3" (18-21). Karačić svojim desetim golom dovodi Hrvatsku na zaostatak od samo 19-21, a gol Zlatka Horvata na minimalnih 20-21 u 54. minuti.

Golom Luke Stepančića i serijom 7-1 Hrvatska dolazi do 21-21 četiri minute prije kraja. Stepančić promašuje napad za vodstvo, ali Duvnjak dvije minute prije kraja dovodi Hrvatsku, da bi Španjolci zabili nakon deset minuta golom Abella iz sedmerca za 22-22.

U zadnjem napadu 23 sekunde prije kraja šut Duvnjaka odsjeda na vratnici i utakmica završava 22-22.

Hrvatsku je predvodio Igor Karačić s 10 golova, no u završnici utakmice je ozlijedio koljeno. Kod Španjolaca najefikasniji su bili Aleks Dušebajev sa šest, te Raul Entrerrios i Aleix Gomez Abello s po četiri gola.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Norveške ili Slovenije, a sve će biti poznato nakon njihovog ogleda koji je na rasporedu u 18:15 sati.

Tijek utakmice:

Hrvatska - Španjolska 22:22

60' Duvnjak pogađa vratnicu, a Španjolci su čuvali loptu do kraja te osvojili prvo mjesto. Karačić je dobio led na koljeno, šepa i pitanje je o kakvoj se ozljedi radi.

60' Gomez Abello zabija iz sedmerca. Imamo napad i Lino Červar zove time-out.

59' Duvnjak zabija za vodstvo! Probušio je španjolskog vratara. No, sada su pogledi usmjereni prema klupi gdje fizioterapeut pregledava Igora Karačića.

57' Karačić sada šepajući napušta igru.

56' Nevjerojatno. Izjednačili smo serijom 5:0.

53' Horvat krade loptu i samo je jedan razlike.

52' Karačić zabija 10 gol! Minus 2 je.

51' Mogli smo doći na minus 2, ali onda nam sviraju probijanje što je dovelo do žestoke reakcije klupe i navijača. Ipak, u nastavku, suci "kompenziraju" suđenjem probijanja Španjolcima.

50' Karačić zabija 9 pogodak, dolazimo na minus 3.

49' Španjolci nam prodaju cepelin, a onda zabija Šipić.

47' Dvije minute isključenja za Morrosa nakon prekršaja na Horvatu.

43' Karačić zabija osmi pogodak, on je jedini danas u natjecateljskom ritmu.

41' Gomez Abello zabija novi gol s krila, Španjolci ne mogu promašiti. S druge strane zabija Brozović.

40' Španjolska odlazi na plus 6 novim golom Dušebajeva. Loša je vijesti i da je Brozović dobio dvije minute. Ali dobivaju i Španjolci isključenje pa zabija Duvnjak.

39' Sedmerac za Hrvatsku. Horvatu Corrales Rodal brani.

36' Karačić nastavlja u revijalnom tonu, postiže 7 gol. No, curi nam obrana na sve strane, zabija Entrerrios.

34' Izgubili smo već 9 lopti, a Dušebajev zabija golčinu za plus 4.

33' Španjolci nam kradu loptu, točnije već spomenuti Dušebajev, i tri je razlike za njih.

32' Dušebajev zabija za prvo vodstvo Španjolaca od plus 2.

31' Počelo je drugo poluvrijeme.

30' Nismo uspjeli zabiti, Španjolci odlaze na odmor s golom prednosti. Jedno je sigurno, obje ekipe žele pobjedu, za sada popusta nema.

30' Aguinagalde zabija za vodstvo Španjolske, pola minute je do kraja prvog poluvremena.

28' Karačić zabija novi pogodak, a uzvraća Bengoechea.

27' Primili smo pogodak na prazan gol. Izjednačeno je.

26' Nakon video analize Mandić dobiva 2 minute zbog prekršaja.

26' Sole Sala zabija s krila. Španjolci su opet na minus 1.

25' Horvat je siguran sa sedam metara nakon prekršaja na Mamiću.

24' Karačić nakon odbijanca zabija. Opet imamo dva razlike. No, Duvnjak dobiva izjednačenje, a Španjolska sedmerac. Ašanin brani, ali Mamić je prerano ušao pa su vratili loptu Gomezu, koji ovoga puta zabija.

23' Agiunagalde pogađa gredu, tražio je i sedmerac, ali lopta je za Hrvatsku. Ipak, gubimo je, a Dušebajev zabija iz kontre.

22' Marin Šego sada skida i zicer. Hrvatski navijači na nogama!

21' Sole Sala pucao sedmerac nakon prekršaja na Dušebajevu, ali pogađa gredu!

20' Šipić se sjajno oslobađa i zabija za prvu prednost od 2 gola.

17' Entrerrios zabija s igračem manje, ali prednost odmah vraća Stepančić.

15' Maquedi Šego skida šut, to je njegova treća obrana. A onda i Sole Sala dobiva drugo isključenje!

13' Dolazimo do prvog vodstva. Mamić zabija za 6:5!

10' Zabija za Španjolce Figueras Trejo. S druge strane Karačić zabija svoj peti gol.

9' Prvo isključenje za Hrvatsku. Kažnjen je Musa zbog oštrog prekršaja na Maquedi.

7' Karačić zabija svoj već treći pogodak za novo izjednačenje!

6' Koristimo igrača više, opet nezaustavljivi Karačić. S druge strane strijelac je Entrerrios. Sole Sala isto dobiva isključenje, imamo dva igrača više još pola minute.

5' Sala Sole zabija novi pogodak za Španjolsku, a potom suparnici Hrvatske ostaju s igračem manje. Isključen je Canellas.

4' Karačić sjajnim prodorom izjednačuje.

3' Maqueda zabija za Španjolce i novo vodstvo.

2' Mandićev udarac brani Corrales Rodal, ali nakon što je lopta opet bila za Hrvatsku zabio je Luka Stepančić.

1' Španjolska je prva imala loptu, a zabio je Sarmiento.

0' Čeka se početak utakmice u Beču. Hrvatska će opet imati gromoglasnu podršku navijača.