Katalonski parlament danas bira predsjednika vlade

Novosti iz svijeta
U katalonskom parlamentu održat će se dugoočekivano glasovanje o predsjedniku vlade Katalonije za čije mjesto je kandidat 51-godišnji zagovornik nezavisnosti Jordi Turull.
Turull, optužen za pobunu protiv Španjolske, ali na uvjetnoj slobodi, predložen je za kandidata nakon što je od svoje kandidature odustao Jordi Sanchez, pritvoren pored Madrida.
...
Stranke za nezavisnost Katalonije, koje imaju većinu mjesta u parlamentu u Barceloni, mogle bi potvrditi Turulla za predsjednika. On je njihov treći kandidat nakon što je propao izbor Puigdemonta i Sancheza, odnosno nakon što oni nisu mogli prisustvovati glasovanju što je uvjet da bi uopće mogli biti izabrani.
Predsjednik katalonskog parlamenta Roger Torrent sinoć je obavio telefonske razgovore s predstavnicima svih stranaka pa za danas u 17 sati sazvao sjednicu u parlamentu.
Katalonija, gospodarski i turistički motor Španjolske, bez vlade je već tri mjeseca.
Foto: 1. Izvor
Priredila: Lorena Tulić
Izvor: HRT
Ovaj materijal sufinanciran je sredstvima Fonda za poticanje pluralizma i raznovrsnosti elektroničkih medija
















