Open menu
Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

PRESS

SPORT

Bila je to utakmica koja nije imala rezultatsku važnost, već je se igralo za prestiž
EP: Hrvatska srušila i Srbiju, fenomenalni Šego i Duvnjak!

Rukomet

PRESS:  Sport

RUKOMET

Rukomet

U susretu posljednjeg, trećeg kola A skupine europskog rukometnog prvenstva Hrvatska je u Grazu pobijedila Srbiju sa 24-21 završivši prvi dio prvenstva s tri pobjede.

Bila je to utakmica koja nije imala rezultatsku važnost. Hrvatska je i prije zadnjeg kola osigurala prvo mjesto u skupini, dok je Srbija bila bez izgleda za prolaz.

...

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, povela je 5-2, uz čak šest obrana Marina Šege u prvih 10 minuta susreta. Međutim, u nastavku prvog poluvremena Srbija je zaigrala bolje, okrenula je rezultat i na odmor je otišla s dva gola razlike (10-8).

Srbija je držala vodstvo i u prvih 15 minuta nastavaka, no Hrvatska tada radi seriju 5-0 i od minus dva (12-14) bježi na +3 (17-14). Deset minuta prije kraja imali smo +6 (21-15) i do kraja susreta obranili smo vodstvo za konačnih 24-21.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Luka Stepančić i Domagoj Duvnjak sa po pet golova, dok su Luka CindrićZlatko Horvat Igor Karačić zabili po tri gola. Sjajni Marin Šego utakmicu je završio sa 15 obrana. Kod Srbije najefikasniji je bio Lazar Kukić sa četiri gola.

Hrvatska je završila natjecanje u skupini A s tri pobjede i u drugi krug prenosi dva boda. Dalje, ali bez bodova ide i Bjelorusija, dok je za Crnu Goru i Srbiju EP završilo.

Osim Hrvatske u skupini I igrat će i Španjolska, Njemačka, te Bjelorusija. Hrvatska i Španjolska sele u Beč sa po dva boda, dok Njemačka i Bjelorusija kreću s nulom.

Posljednja dva suparnika u drugom krugu natjecanja Hrvatska će doznati u utorak kada su na rasporedu susreti trećeg kola u skupini B.

Tijek utakmice:

HRVATSKA - SRBIJA 24:21

60' Hrvatska je došla do pobjede. Igrač utakmice je Marin Šego koji je imao 15 obrana!

59' Kukić zabija novi pogodak za Srbiju, ali prekasno je. Hrvatska će slaviti u trećoj utakmici.

57' Zabija Cindrić s igračem manje.

56' Opet imamo crnu rupu. Srbija dobiva sedmerac i igrača više. Zabijaju za minus 2.

54' Opet primamo gol, utakmica još nije riješena.

52' Kukić zabija za Srbiju, a potom i Sretenović.

51' Hrvatska zabija dva gola za redom, odlijepili smo se na šest razlike.

50' Karačić se zabija u desnu stranu, uspijeva zabiti, ali dobiva neugodan udarac od strane Pušice. Igrač Srbije je dobio dvije minute i to mu je treće isključenje.

48' Čudesni Šego brani čisti zicer, nevjerojatno! Naši pak preko Šipića zabijaju za plus tri.

47' Novi sedmerac za Srbiju. Zabija Radivojević, Ašanin je zamijenio Šegu, ali nije uspio obraniti.

46' Nevjerojatni Duvnjak opet krade loptu, proigrava do Horvata, koji zabija iz kontre.

45' Hrvatska opet u vodstvu. Duvnjak je presjekao loptu i zabio. Srbi opet griješe, a Mandić zabija za dva razlike!

43' Zabijamo dva vezana gola, a Šego je zaključao pristup golu. Dolazi do 14. obrane, a hrvatski navijači su u deliriju.

42' Srbija opet odlazi na +2. Promašili smo dva "zicera", a suparnik je neumoljiv u ovom trenutku. Naši gube živce nakon što nije dosuđeno dvije minute na Stepančiću i Mandić zarađuje isključenje.
40' Opet imamo igrača više nakon isključenja Pušice.

39' Srbija opet u vodstvu.

37'  Duvnjak opet preuzima odgovornost, iznuđuje sedmerac koji realizira Horvat. Konačno izjednačenje. Publika je na nogama.

35' Duvnjak probija u solo akciji jer je protok lopte loš.

33' Izvukli smo golmana i zabili preko Stepančića. Bila je to neobranjivo!

32' Nepotrebno Horvat dobiva isključenje, a s krila zabija Ilić.

31' Počelo je drugo poluvrijeme. Srbija prva ima loptu, no Šego brani udarac s krila. Hrvatska ima igrača više, a to koristi Cindrić koji zabija prvi naš pogodak u nastavku.

30' Hrvatska gubi dva razlike na poluvremenu. Obrana je bila odlična, poglavito Šego, ali napad je totalno zakazao. U zadnjih deset minuta prvog dijela nismo zabili niti jedan gol! Nadamo se ipak preokretu u nastavku.

25' Đukić zabija s krila i odlazi Srbija na dva razlike.

23' Mošić zabija za prvo vodstvo Srbije.

22' Sporna odluka sudaca. Nakon pregleda snimke, utvrdili su da Stepančićeva lopta nije prešla crtu, ali istovremeno su trebali dosuditi sedmerac jer je na Stepančiću bio prekršaj. Ipak, ništa od toga i Srbija izjednačuje golom Pešića.

21' Hrvatska zabija nakon cepelina i gola Stepančića, ali sporo smo se vraćali te su nam Srbi "prodali" brzi centar.

19' Nakon prekršaja na Cindriću dosuđen je sedmerac, a Horvat je siguran.

18' Srbija dolazi do izjednačenja. Sa sedam metara siguran je Kukić.

16' Zabija Musa s crte, ali odmah primamo novi gol. Zabio je Kukić.

13' Šego brani sedmerac, no nakon što nismo iskoristili još jedan napad, zabija Pušica. Srbija je smanjila na -1.

12' Pušica je precizan iz sedmerca i smanjuje zaostatak Srbije.

11' Šego ima već šest obrana! Nevjerojatno je kako brani. Duvnjak pak u kontri lako zabija za +3.

9' Nakon kontre, diže se Karačić i zabija za novo hrvatsko vodstvo. Srbija ne koristi još jedan napad, a onda Hrvatska preko Stepančića dolazi na plus 2.

8' Hrvatska ima igrača više nakon oštrog prekršaja na Šipiću.

7' Stepančić se visoko diže i zabija u lijevu stranu. Bilo je to neobranjivo, 124 km/h! S druge strane zabija Radivojević za novo izjednačenje.

5' Vratar Srbije Cupara brani udarac, potom i Šego na drugoj strani, ali Srbi ipak dolaze do izjednačenja preko Nikolića.

2' Srbi nisu iskoristili svoj prvi napad, obranio je Šego. Nakon što naši nisu iskoristili napad, Šego je skinuo još jednu loptu.

1' Počela je utakmica u Grazu. Prva lopta za Hrvatsku i prvi pogodak za nas. Zabio je Mandić.

0' Očekuje se početak utakmice.

Utakmice između Hrvatske i Srbije, kao što je poznato, su utakmice u kojima se igra i za prestiž.

Naši rukometaši imali su sjajnu podršku s tribina u susretima s Crnom Gorom i Bjelorusijom, no to je samo uvertira u podršku kakvu će imati večeras.

Hrvatska nakon ove utakmice putuje u Beč gdje će nastaviti natjecanje u četvrtak.